Először is szeretném megköszönni a Helma - Az innovatív könyvek világa kiadónak, hogy a rendelkezésemre bocsátotta ezt a könyvet, illetve a magyar könyv is magyar termék mozgalomnak, hogy a részese lehetek ennek a csodás kezdeményezésnek. Illetve köszönöm az írónak: Bódai-Soós Juditnak, hogy megírta ezt a különleges könyvet.
Egy kedves, őszinte és tiszta történetet tart a kezében az olvasó. Julcsi édesapjának elvesztése után Budapestről, a nagy városból egy kis faluba, Bogyiszlóra költözik édesanyjával a nagyszüleihez.
A történet egy édesapa elvesztésének fájdalmát meséli el egy kislány szemszögéből.
Felmerülhet a kérdés a kedves olvasóban, hogyan lehet egy részben a gyász feldolgozásáról is szóló történet kedves?! Az írónő empatikusan, szeretettel telin és ítéletmentesen nyúl ehhez a megrázó témához és ezek a mély érzések visszatükröződnek a könyv lapjain, még a szereplők között felmerülő néhány konfliktusban is.
A főszereplő Julcsi kezdetben nehezen birkózik meg édesapja elvesztésével, mérhetetlenül dühös mindenre és mindenkire, az egész világra. A történet előrehaladtával láthatjuk, hogy ezek az érzések szépen lassan átalakulnak, köszönhetően a környezetváltozásnak és a kislányt ért élményeknek. Julcsi belecsöppen egy több hétig tartó falusi lakodalomba, bunkert épít és szerelmes lesz.
A kötetben fontos szerep jut Julcsi és édesanyja kapcsolatának. A kislány az édesapja halálát követően egy időre édesanyját is elveszíti. Az özvegyasszonynak néhány hónapra a gyász szegődik társául, „kisajátítja magának a fájdalmat”, holott gyermekének most lenne rá a legnagyobb szüksége. Az írónő itt sem ítélkezik, hűen elénk tárja, hogy milyen esendőek is tudunk lenni és néha szükségünk van magányra és időre.
A könyv sorait olvasva visszarepülhetünk egy olyan helyre, ahol még érték a föld, az emberek egymáshoz való kapcsolódása, a beszélgetések és nem csak hírből ismerik a társadalmi összefogást. Ezek a falusi történetek visszavittek a gyermekkoromba. Julcsival ellentétben egy kis településről költöztem a nagy városba, így néha melankolikus érzéssel töltött el, amikor olyan események, élmények köszöntek vissza rám a könyv lapjairól, amiket gyermekként átéltem.
A regényben megismerhetjük milyen, amikor több különböző generáció él együtt, egy fedél alatt és Julcsi édesanyjával folyatott egyik beszélgetéséből kirajzolódnak a generációs különbségek is.
Nagyon szerettem olvasni ezt a könyvet, kedves olvasó, bízom benne, hogy te is hasonlóan fogsz érzeni, ha a kezedbe veszed, ezért nincs más teendőd, mint elolvasni a kötetet.
Olvass hazai szerzőktől! Olvass sokat! Ezt a könyvet pedig itt találod:
Comments