Először is szeretném megköszönni a Helma - Az innovatív könyvek világa kiadónak, hogy a rendelkezésemre bocsátotta ezt a könyvet, illetve a magyar könyv is magyar termék mozgalomnak, hogy a részese lehetek ennek a csodás kezdeményezésnek. Illetve köszönöm az írónak: Juhász Juditnak, hogy megírta ezt a különleges könyvet.
Egy széles spektrumon mozgó könyvet tart a kezében az Olvasó.
Mire gondolok?
Az írónő a regényben egy nő történetén keresztül kihangosít aktuális társadalmi problémákat: szexuális zaklatás, bántalmazás, prostitúció, kényszerítés.
A kötetben fejezetről fejezetre ismerhetjük meg a történet két főszereplőjének: Évának és Gergőnek a múltját, jelenét és a kettő összekapcsolódását. Éva nagyon fiatalon belekerült a prostitúció világába, ahonnan szerencsésen sikerült kiszabadulnia, ám ez a világ, amiről azt hitte maga mögött hagyta, egy napon visszatér az életébe. A nőnek újra küzdeni kell a szabadságáért, azonban szerencsére nincs egyedül ebben a küzdelemben, mert mellette áll a férje, Gergő, akire számíthat.
A regényben feltárul előttünk Éva múltja és élettörténetének az a része, amikor egyik pillanatról a másikra az utcán találja magát és a testét árulja.
Ezt a fejezetet olvasva azon gondolkodtam, hogy milyen nagy jelentőséggel bír a szeretet és a kötődés az ember életében. Ha van egy biztonságot nyújtó családi háttér, ahová az ember fordulhat, ha bajba kerülne.
Az Évához hasonlóan az életben sodródó lányok, nők számára nincs meg ez az alapvető kötődés, szeretetkapcsolat. Így elég néhány kedves gesztus, szép szó és észrevétlenül belekerülnek egy olyan élethelyzetbe – pl.: a prostitúció -, amiből segítség nélkül nincs kiút.
A kötet nagyon jól visszaadja azt a pánikszerű félelmet, amit a női főszereplő időszakonként az események hatására újra és újra átél. Az írónő felépíti a traumafeldolgozás folyamatát, tetszett, hogy ezt a férj és a feleség szemszögéből is bemutatja.
A regény mellékszereplői Gergő előző házasságból származó lányai, volt felesége, orvos kollégái is fontos szerepeket kapnak az egyes fejezetekben. A lányok: Gitta és Gyöngyi története is nyújt számunkra átgondolni valót. A kamaszok saját határaik átlépése által a felnőttek tűrőképességeit is feszegetik. A kötet bemutatja nekünk azt, ha nem ellenséget lát két nő egymásban, akkor békésen megférhet egy családban az ex és az új feleség is. Egy mozaikcsalád működhet jól és szeretettel telin. Az ilyen kapcsolatok feltétele szerintem minden érintett fél részéről az intelligencia, az elfogadás és a nyitottság.
Különösen szerettem azt a nagyfokú empátiát és kedvességet, amivel a két főszereplő fordult egymáshoz. Tetszett az is, hogy a főszereplők és néhány mellékszereplő, a felmerülő konfliktusokat ész érvekkel próbálták rendezni.
A regény egyik fontos üzenete: „… igenis mindig van remény egy jobb életre.”
Kedves Olvasó, bízom benne, hogy felkeltettem az érdeklődésedet, így nincs más teendőd, mint elolvasni a könyvet.
Olvass hazai szerzőktől! Olvass sokat! Ezt a könyvet pedig itt találod:
Comments